Autostrada do … piekła

W pierwszym dniu grudnia uczestniczyliśmy w spektaklu profilaktycznym ukierunkowanym na problem zażywania narkotyków i dopalaczy. Uczniowie z Zespołu Szkół i Gimnazjum im. Jana Pawła II obejrzeli krakowskich aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w ciekawych scenach ilustrujących młodych ludzi, którym wydaje się, że dzięki alkoholowi, narkotykom czy dopalaczom ubarwią swoje życie. „Wjadą na autostradę” dobrej zabawy i będą nią pędzić bez ograniczeń. Nie zastanawiają się jednak nad tym, jak bardzo wyniszczony zostanie ich organizm, zniekształcona psychika, popadną w uzależnienia i autostrada dobrej zabawy stanie się autostradą do piekła.
Gra młodych aktorów z Krakowa przypadła do serca uczniom i być może wiele ważnych słów i obrazów zostanie utrwalonych w wyobraźni młodych ludzi jako lekcja przestrogi.