Czytam – więc wiem więcej

27 października 2016r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania 2016/2017”, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i Zespołu Szkół. Końcowe eliminacje poprzedzone były szkolnym konkursem na najpiękniejsze czytanie, podczas którego wyłoniono uczniów reprezentujących szkołę w kolejnym szczeblu. Uczestnicy konkursu wybrali fragmenty swoich ulubionych książek znanych autorów takich jak: Tony Clarke, Susanne Collins, Małgorzata Budzyńska, Jacek Piekara i innych. Ocenie podlegały technika czytania i sposób interpretacji utworów. Konkursowi towarzyszyły duże emocje i nastroje stosowne do prezentowanych utworów. Płynne i piękne czytanie, poprawna artykulacja, prawidłowe tempo i czasem iście aktorka dykcja wytworzyły szczególny i niepowtarzalny nastrój.
Mistrzem pięknego czytania został nasz uczeń Kamil Mroczkowski, który w nagrodę otrzymał „Trylogię” Tolkiena i dyplom. Pozostali uczestnicy konkursu wyróżnieni zostali dyplomami i nagrodami książkowymi.
Konkurs pięknego czytania był jednym z wielu przedsięwzięć rozwijających kompetencje czytelnicze uczniów, a przy okazji zachęcił wielu z nas po sięganie do lektur szkolnych z zainteresowaniem i chęcią poznania sytuacji opisanych w lekturach. Dobra książka historyczna, podróżnicza, naukowo-techniczna i in. pomaga ciekawiej spędzić czas, rozwija horyzonty i czasem przenosi nas w zupełnie inny świat.