Hej kolęda, kolęda.

W kolejnym, świątecznym koncercie muzycznym uczniowie Zespołu Szkół mieli okazję przypomnieć dawne zwyczaje i obyczaje kolędowania z gwiazdą i takimi postaciami jak trzej królowie, pasterze, turoń, śmierć czy diabeł. Tradycyjni polscy kolędnicy byli przebierańcami, którzy chodząc pod domach w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składali życzenia oraz przedstawiali scenki związane z narodzeniem Jezusa. Zwyczaj ten znany jest od setek lat, lecz obecnie staje się coraz mniej popularny. Prawdziwych kolędników spotkać można jedynie w niewielkich wsiach, gdzie kultywuje się tę barwną tradycję. Bezpośredni udział młodzieży w przedstawieniu artystów, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy wtórze fletu, gitary, dzwoneczków, kołatek podsunął ciekawe pomysły do zorganizowania Wigilii w domu i rozpoczął okres oczekiwań na pierwszą gwiazdkę.