I my śpiewamy kolędy świata

Świąteczny występ zespołu Filharmonii Podlaskiej z repertuarem obejmującym kolędy różnych narodów był świetną okazją do spotkania się z gimnazjalistami i ich nauczycielami oraz wspólnego śpiewania kolęd. Na początku imprezy p. Jolanta Den i p. Joanna Kondzior ze Starostwa Powiatowego zaproponowały gimnazjalistom zabawę polegającą na odgadnięciu kolędy po pierwszych nutkach w stylu programu „Jaka to… kolęda?”. Uczniowie z najlepszym refleksem otrzymali nagrody – niespodzianki. Do grona zwycięzców dołączył również ks. Marcin Czapski.
Dalszy przebieg koncertu urozmaicony został kolędami z Ukrainy, Francji, Niemiec, USA, Czech oraz krótkimi opowiadaniami o świętowaniu w tych krajach. Nie zabrakło również kolęd polskich, a ostatnią z kolęd „Cicha Noc” wszyscy zgromadzeni zaśpiewali po polsku, niemiecku i angielsku, przy wtórze fletu, wiolonczeli i organów.
Mamy nadzieję, że to wspólne kolędowanie oraz inne spotkania przyczynią się do pogłębienia więzi między nami w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę wigilijną.