Nauczanie stacjonarne i zdalne

Nauczanie zdalne w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej odbywa się głównie z wykorzystaniem systemu MS Teams ale również wykorzystujemy inne kanały komunikacji i witryny internetowe.

Wiele metod nauczania zdalnego wykorzystujemy obecnie również w nauczaniu stacjonarnym, np. notesy zajęć OneNote z portalu Office.com

Niektórzy nauczyciele umieszczają również podstawowe informacje tutaj:

Każdy uczeń ma założone konto w systemie Microsoft Teams, nazwę logowania i hasło otrzymaliście na pocztę elektroniczną podaną do kontaktu (na lekcjach przedmiotów zawodowych).

Dodatkowe informacje:

W sprawie błędów na stronie, kłopotów z komunikacją i innych problemów związanych z działaniem strony można wysłać e-mail na adres:
roman.matlag@gmail.com

Instrukcja aktualizacji strony przedmiotowej (dla nauczyciela)

Każdy uczeń otrzymał na adres e-mail nazwę użytkownika i hasło do portalu epodreczniki.pl
Proszę o zalogowanie się, zmianę adresu e-mail na ten używany do kontaktów ze szkołą i wykonywanie zadań dodawanych przez nauczycieli (zwykle są na końcu lekcji). Nauczyciel ma podgląd wykonywanych prostych ćwiczeń, dłuższe prace należy odsyłać na edres e-mail nauczyciela.
Osoby, do których nie dotarły dane logowania do portalu proszone są o kontakt na adres roman.matlag@gmail.com

Dobrym, uniwersalnym programem do otwierania zamieszczanych kart pracy w różnych formatach jest LibreOffice który otwiera dokumenty doc, docx, odt, odf oraz inne. Zamieściłem tu link do strony pobierania tego pakietu w portalu dobreprogramy.pl alternatywnie można wykorzystać OpenOffice, który też znajduje się w tym portalu (Uwaga: Po otworzeniu strony pobierania nie klikamy w „Pobierz program” tylko po prawej stronie w „Linki do programu” i tam wybieramy właściwą wersję).