Niecodzienne laboratorium uczniów Technikum z Czarnej Białostockiej

Orientacja zawodowa może czasami obrać nieoczekiwany kierunek i zaprowadzić informatyka do warsztatu. Przekonaliśmy się o tym, uczestnicząc w zajęciach laboratoryjnych „Najnowsze rozwiązania techniczne w naprawach samochodów” w firmie Auto System Jan Sobański w podwarszawskiej Kobyłce. Zajęcia prowadzone były w teoretycznej i praktycznej formie. Bogato wyposażone centrum szkoleniowe pozwoliło na zapoznanie się z raportami i kartami pomiarowymi związanymi z profilem naszej szkoły, a także na własnoręczne wykonanie pomiarów. Po raz pierwszy obserwowaliśmy pracę elektronicznego urządzenia pomiarowego – Autorobot. Część praktyczna laboratorium, czyli naprawa elementów karoserii i klimatyzacji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Szczególnie aktywne były nasze uczennice, które nie bały się pobrudzić rąk przy pracy praktycznej.
Serdecznie dziękujemy firmie Auto System Jan Sobański w Kobyłce k/Warszawy oraz Centrum Kompetencji BOF za zorganizowanie interesującego laboratorium wyjazdowego.
Jak widać absolwenci technikum informatycznego mają szereg ciekawych możliwości pracy po ukończeniu szkoły.