Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół

Rocznicę odzyskania niepodległości obchodziliśmy w bardzo uroczystej atmosferze. Szczególny charakter tego święta podkreśliła obecność miłych gości – władz naszego organu prowadzącego na czele ze Starostą Białostockim Janem Bolesławem Perkowskim i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Był także czas na nieco swobodniejsze świętowanie, choć równie uroczyste. Uczniowie poszczególnych klas wykonali znane utwory, pochodzące z okresu walk o niepodległość. Wyśpiewana została „Pierwsza brygada”, „Szara piechota”, „Hej, hej, ułani” oraz inne pieśni. Początkowe obawy o jakość wykonania i trema szybko odeszły wobec masowego udziału słuchaczy, którzy spontanicznie włączyli się w to śpiewanie. Nie przerwała go nawet nieoczekiwana pauza w dostawie energii elektrycznej. Okazało się, że bez sprzętu nagłaśniającego śpiewa się równie dobrze i pięknie.

Uroczystość przygotowała pani Krystyna Wróblewska ze wsparciem pani Barbary Lange oraz uczniów klasy V, a także ze wsparciem pozostałych rozśpiewanym uczniów naszej szkoły. Organizatorom i uczestnikom serdecznie dziękujemy.