Pierwsze koty za płoty

W minionym tygodniu, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, zorganizowaliśmy oficjalne przyjęcie uczniów klasy I do społeczności Zespołu Szkół – tradycyjne „otrzęsiny”. Pierwszoklasiści musieli stawić czoła różnym zadaniom, wykazując się sprawnością fizyczną, umiejętnością współpracy, kreatywnością oraz talentami artystycznymi. Należało odgadnąć np. tytuł filmu, z którego pochodził prezentowany utwór, ułożyć ciekawe opowiadanie, mając do dyspozycji słowa kluczowe i tytuł, odegrać scenkę ilustrującą zadanie opisane na kartce. Ciekawym zadaniem wymagającym wyobraźni było przedstawienie współczesnej reklamy ilustrującej zdrowy tryb życia lub promującej czytelnictwo lub obrazującej przetrwanie w trudnych warunkach – survival games. Jak widać, konkurencje były trudne, jednak spełniły swoje zadanie – młodzież pracując w zespołach integrowała się ze sobą, nawiązały się fajne relacje interpersonalne i pogłębiły wzajemne więzi. Konkurencją zamykającą „otrzęsiny” było wykonanie przez zespoły uczniów znanego wszystkim utworu „wlazł kotek na płotek” w ujęcie klasycznym, disco polo, rap.
Zabawa była przednia i wszystkim uczestnikom na wiele lat pozostaną wspomnienia tych chwil, o czym świadczą wypowiedzi naszych dawnych absolwentów i obecnych uczniów.