Pójdźmy w tango na 100 lat

Kolejnym akcentem podkreślającym obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę był koncert muzyczny nawiązujący do złotej epoki polskiego tanga. Niezapomniane utwory napisane do poezji Juliana Tuwima czy Mariana Hemara, często z głosem Hanki Ordonówny odtworzyły słuchaczom atmosferę dawnych lat, gdy tango królowało na balach, filmach z lat 20-tych i 30-tych. Zaproszeni goście – uczniowie z nauczycielami szkół SP nr 1 i SP nr 2 oraz nasi uczniowie z nauczycielami gromkimi brawami wtórowali wokalistce i muzykom ( skrzypce, akordeon, kontrabas ). Niewątpliwą atrakcją były rytmy tanga w piosence wykonanej w języku esperanto. W trakcie audycji uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności taneczne nagrodzone oklaskami za choreografię i wykonanie.