Pójdźmy wszyscy do stajenki…

Dziś mieliśmy okazję uczestniczenia w jasełkach w prawdziwie biblijnej scenerii: zapach siana w żłobie, Maryja z Józefem i Dzieciątkiem, Trzej bardzo dostojni Królowie ze Wschodu, Pastuszkowie niezwykle pracowici i bogobojni, olśniewający Aniołowie i my – śpiewający razem kolędy. Uroku dodawały pięknie przygotowane dekoracje i świąteczny, uroczysty nastrój. Nasz ksiądz Marcin był jednocześnie autorem, scenarzystą i reżyserem jasełek. Pomysłowe stroje, gra aktorska, piękne akompaniamenty muzyczne sprawiły,że wszyscy zgromadzeni śpiewali kolędy całym sercem. Na zakończenie spotkania pani dyrektor złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne, zwracając uwagę na pielęgnowanie tradycji świętowania i śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.