Programujemy roboty mobilne w laboratoriach Politechniki Białostockiej

W ramach współpracy z Politechniką Białostocką w obszarze orientacji zawodowej technik informatyk mieliśmy okazję uczestniczyć w laboratoriach naukowych, a pod opieką pracowników naukowych uczelni zaprogramować roboty mobilne. Uczniowie bardzo dobrze odnaleźli się w realiach uczelni wyższej i wykorzystując swoje umiejętności informatyczne sprostali ćwiczeniom i zadaniom przygotowanym specjalnie dla nich. Ponadto w ramach wykładu z pokazem zostali przeszkoleni w zakresie bezpiecznego użytkowania komputera i internetu, uczestnicząc w zajęciach „Bezpieczeństwo w sieci”.
Pobyt na Politechnice Białostockiej zaowocował dodatkowymi umiejętnościami i wiedzą oraz przybliżył uczniom smak bycia studentem.