Uczymy się bezpiecznych zachowań, dbamy o bezpieczeństwo innych

Na początku listopada odbyło się pierwsze z cyklu spotkań dla młodzieży Zespołu Szkół dotyczące bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań w miejscach publicznych. Warsztaty prowadziły mł.asp. Bogusława Dowgiert i st. sierż. Marta Dzikiewicz z Posterunku Policji w Czarnej Białostockiej. Młodzież miała okazję zapoznać się z szeregiem terminów typu: wykroczenie, przestępstwo, demoralizacja, rewizja, przeszukanie, wylegitymowanie, okazanie, czyn karalny itp. Ponadto Panie Policjantki omówiły konkretne sytuacje związane z zachowaniem młodzieży i skutki niektórych zachowań. Młodzież zadawała pytania związane z ich doświadczeniami i procedurami policyjnymi. Możliwość bezpośredniego kontaktu uczniów z funkcjonariuszami policji jest niezwykle ważnym elementem kształcącym wiedzę i postawy młodych obywateli, rozwijającym świadomość podejmowania działań i skutków tych decyzji.
Warsztaty zakończyły się rozdaniem sympatycznych światełek odblaskowych w kształcie łosia, które można wykorzystać do poprawy widoczności i podniesienia bezpieczeństwa poruszania się w terenie.