Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w naszej szkole

Na początku października odwiedzali nas wraz ze swymi wychowawcami uczniowie klas VIIIa i VIIIb SP1. W trakcie tych spotkań  goście zwrócili uwagę na nowoczesny wizerunek szkoły (nowe klatki schodowe, korytarze, nowoczesne oświetlenie), odnowione pracownie szkolne nadające placówce współczesny charakter. Celem odwiedzin było przedstawienie perspektyw i możliwości nauki w Zespole Szkół, zapoznanie z dodatkowymi programami, w których biorą udział nasi uczniowie i nauczyciele.

Duże zainteresowanie wśród gości wzbudziła prezentacja uczniów klas trzecich naszej szkoły dotycząca wyjazdów do nowoczesnych przedsiębiorstw  na terenie Polski.  Zuzia z Sebastianem opowiadali o różnych możliwościach zatrudnienia po ukończeniu technikum informatycznego.  Można m.in. wykonywać prace projektowe w działach konstrukcyjnych, pisać różne programy, sterować urządzeniami i taśmami produkcyjnymi (wsparciem były zdjęcia z firmy SaMASZ i firmy JAN SOBAŃSKI).

Ponadto pani dyrektor i nasi uczniowie zaprezentowali program Erasmus + w ramach którego organizowane są staże zawodowe (byliśmy już w Grecji i we Włoszech). Realizując praktyki zawodowe za granicą łączy się wypoczynek i zwiedzanie kraju pobytu z dobrze zorganizowanymi zajęciami praktycznymi i wymianą doświadczeń międzynarodowych. Warto zapoznać się z relacjami o tych wydarzeniach na naszych stronach
Pobyt w Rimini, w pięknym miasteczku Italii
Zwiedzanie zakładów Auto System Jan Sobański
Wizyta w zakładach produkujących nowoczesne pojazdy SaMASZ

Uczniowie SP zobaczyli również pomieszczenia EcoCentrum, gdzie niebawem znajdą się nowoczesne stanowiska pomiaru i prezentacji technologii energii odnawialnych i oszczędzania energii.

dsc05750

Dziękujemy za miłe odwiedziny, pozdrawiamy serdecznie naszych gości, zapraszamy do nauki w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej i rozwijanie swojej wiedzy i przyszłej kariery w murach naszej szkoły.