Zdobyliśmy tytuł Mistrza IX Podlaskich Potyczek Informatycznych 2016

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach odbył się konkurs pn. „IX Podlaskie Potyczki Informatyczne 2016”, którego organizatorem był Starosta Powiatu Białostockiego, a współorganizatorem – Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i umiejętności praktycznych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu białostockiego.

W Konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Białostockiego. Młodzież miała za zadanie wykazać się w następujących dyscyplinach:
1) montaż komputera na czas,
2) pakiet biurowy – zadania z wykorzystaniem edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego, wykonane w określonym czasie,
3) grafika komputerowa – promocja konkursu w postaci plakatu z wykorzystaniem programów grafiki rastrowej lub wektorowej.
Każda dyscyplina konkursu była punktowana w części praktycznej oraz dodatkowo w części teoretycznej sprawdzającej wiedzę zawodników w danej dziedzinie. Drużyna z naszej szkoły okazała się mistrzowską, zdobywając PIERWSZE MIEJSCE i tytuł Mistrza IX Podlaskich Potyczek Informatycznych 2016 dla Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej.
W indywidualnej klasyfikacji
Piotr Matląg zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza w pakiecie biurowym.
Piotr Krawiel zajął I miejsce i tytuł Mistrza w grafice komputerowej.
Piotr Grynkiewicz zajął IV miejsce w montażu komputera
Wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Białostockiego w postaci tabletów i specjalnych zegarków typu smartwatch oraz kart pamięci wręczały Panie – Joanna Kondzior i Maria Marciszewska ze Starostwa Powiatowego oraz Pani Halina Mazurkiewicz i Pan Zdzisław Penza z Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach.

Dziękujemy fundatorom nagród i organizatorom konkursu, a młodzieży i ich opiekunowi gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach potyczek informatycznych.