Do woja marsz

Uczniowie Technikum z Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej mają możliwość zasmakować wojskowej atmosfery. Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, poszczególni uczniowie stawiają się przed wojskową komisją lekarską, celem sprawdzenia stanu zdrowia i przydzielenia kategorii do służby w wojsku. Jest to obowiązek każdego 19-latka. W poniedziałek -4.02.2019 r., jako pierwsi na kwalifikacji wojskowej stawili się panowie z gminy Czarna Białostocka ,w tym nasi uczniowie.
W pierwszym dniu kwalifikacji przedstawiciel Wojsk Obrony Terytorialnej zachęcał młodych ludzi, by wstąpili w szeregi nowej formacji. Z kolei Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski życzył 19-latkom, by podejmowali mądre decyzje i dokonali dobrych wyborów w planowaniu swojej kariery. .Ciekawe, co przyniesie przyszłość i ilu naszych uczniów zasili szeregi wojska ? Możemy z dumą stwierdzić,że wielu uczniów spośród naszych absolwentów pracuje na różnych stanowiskach w służbach mundurowych,a niektórzy doczekali się nawet emerytury mundurowej.
woj1 woj2 woj3