Staż zagraniczny uczniów Zespołu Szkół w ramach programu Erasmus+

W minionym roku szkolnym, we wrześniu, a następnie po raz drugi w lipcu, grupa naszych uczniów przebywała w Grecji, na stażu zagranicznym związanym z nauką w technikum informatycznym.
Wczesny pora wyjazdu, jeszcze przed świtem i długa droga to trudności, które udało się łatwo przezwyciężyć tym bardziej, że piękne pejzaże urozmaicały czas podróży. Zakwaterowanie w hotelu Olympion Melathron na wschodnim wybrzeżu Grecji w miejscowości Platamon już samo w sobie było atrakcją, ze względu na piękne widoki, między innymi na górę Olimp i Morze Egejskie.
Program praktyk było dość obszerny, w dołączonym poniżej dokumencie czytamy o zajęciach dotyczących budowy komputera, różnorodnych systemów operacyjnych, oraz zagadnieniach dotyczących sieci komputerowych.
W terminie lipcowym tematem przewodnim było tworzenie stron internetowych na temat rozwiązań inteligentnych domów.
Uczniowie angażowali się w wykonanie ćwiczeń i byli z nich bardzo zadowoleni. Potwierdzają to ich indywidualne wypowiedzi oraz relacje z przebiegu pobytu.
Wszyscy podkreślają swoje zadowolenie z odbytych praktyk, oraz nowe doświadczenia, które wynieśli z zajęć organizowanych w ramach stażu. Szczególnie podobało się programowanie robotów i ich budowa z dostępnych tam modułów, ale również projektowanie stron internetowych i ćwiczenia programistyczne. Nowe umiejętności programistyczne pozyskane w ramach praktyk bardzo się w przyszłości przydadzą.
Po pracowitych godzinach zajęć organizowany był aktywny wypoczynek połączony z poznawaniem pięknej Grecji. Opalenizna i uśmiechnięte twarze są najlepszym dowodem atrakcyjności organizowanego programu, zarówno w zakresie praktyk, jak też wypoczynku.
Wypoczynek po praktykach to oczywiście różne formy zajęć na świeżym powietrzy, wycieczki do pięknych okolicznych miejscowości, np. Paleos Panteleimonas na zboczach Olimpu. Wielką przyjemnością była również kąpiel w Morzu Egejskim, czy też różne gry terenowe w pięknych greckich plenerach.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej atrakcyjnej i pożytecznej formy nauki połączonej z aktywnym wypoczynkiem, a szczególnie organizatorom i zarządzającym programem Erasmus+.
Więcej zdjęć i relacji z edycji lipcowej tego programy zajdziecie w szkolnych mediach społecznościowych FB.