Laserowa strzelnica wirtualna w Czarnej Białostockiej będzie otwarta na początku października

Zdjęcia i film pochodzą ze stron Starostwa Powiatowego w Białymstoku
Powiat Białostocki

Strzelnica mieści się w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej (szkoła Powiatu Białostockiego). Ulokowano ją na parterze budynku przy ul. Sienkiewicza 7, w wyremontowanych pomieszczeniach dawnej biblioteki.
Firma Autocomp ze Szczecina zamontowała już cały system strzelnicy, trwa doszkalanie pracowników. Swoich sił próbowali też na strzelnicy m.in starosta Jan B. Perkowski i dyrektor ZS Mirosław Beń.
Do dyspozycji użytkowników będą: 4 repliki broni długiej i 4 repliki pistoletów. Strzelnica umożliwi ćwiczenia, realizowane wg kilkudziesięciu scenariuszy z nieograniczoną możliwością rozbudowy i tworzenia nowych programów.
– Korzystanie ze strzelnicy będzie darmowe. Tworzymy ją dla uczniów, mieszkańców ale też służb mundurowych w tym WOT – informuje starosta. Ćwiczyć mogą jednocześnie 4 osoby, strzelnica umożliwia ćwiczenia w 3 pozycjach: stojącej, klęczącej i leżącej oraz ćwiczeń dynamicznych i sytuacyjnych.
Koszt utworzenia strzelnicy to ponad 253 tys. zł, gdzie 200 tys. stanowi dofinansowanie z MON. Celem jej utworzenia jest wzrost umiejętności strzeleckich, promocja strzelectwa jako sportu i ćwiczenie skupienia.

Zobacz film pokazujący działanie strzelnicy w praktyce