Mikołaje i nie tylko

Tradycyjnie 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, zaś 6 grudnia – Mikołajki. W Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej postanowiliśmy połączyć obie imprezy w jedną, w wyniku czego świętowaliśmy słodkie Mikołaje. Uczniowie zaangażowali się w zorganizowanie kiermaszu własnych wypieków – ciast, ciasteczek, różnych słodkości. Przy okazji można było wymienić się przepisami cukierni współczesnej i tradycyjnej, a nawet wypróbowanymi przepisami babuni. Kiermasz przeciągnął się na kolejny dzień, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie instytucji opiekującej się zwierzętami.

Warto kontynuować takie inicjatywy w przyszłości, ponieważ pogłębiają one więzi międzyludzkie, spełniają ważne funkcje profilaktyczne, kształtują postawy przedsiębiorcze i przynoszą satysfakcję z możliwości pomocy innym.