Świętujemy 11 listopada

Wzorem lat ubiegłych tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji „Niepodległa do Hymnu”, zainicjowanej w 2018 roku.
Po krótkim wprowadzeniu, przypominającym okoliczności ustanowienia święta, dalsza część uroczystości przebiegła pod znakiem pieśni legionowych. Odśpiewaliśmy wspólnie najpopularniejsze utwory z lat walki o niepodległość, m.in. „Piechotę” i „Pierwszą Brygadę”. Wiktoria i Zuzanna z klasy IV przypomniały krótko historię powstania wykonywanych pieśni, a Mateusz Zalewski zajął się przygotowaniem podkładów muzycznych.
Wspólne śpiewanie pozwoliło nam poczuć atmosferę ważnych wydarzeń z naszej przeszłości, a jednocześnie posłużyło integracji szkolnego środowiska.
Miłe patriotyczne spotkanie było jednocześnie okazją do przekazania certyfikatów uczestnictwa w programie Erasmus+. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwoju.