Czy Wy Koty przyrzekacie „pilnie się uczyć i po Czarnej nie włóczyć”

Tymi słowami skierowanymi do uczniów klasy I przez starszych uczniów Zespołu Szkół zakończyliśmy obrzęd „Otrzęsin” – czyli przyjęcia pierwszaków w poczet społeczności naszej szkoły.
W ostatnim dniu września przygotowaliśmy szkolną uroczystość, aby zgodnie z tradycją przysposobić nowych uczniów do zwyczajów panujących w Zespole Szkół i zaadaptować ich w nowej rzeczywistości. Uczniowie klasy II zorganizowali świetną zabawę, składającą się z kilku konkurencji, aby zorientować się, w czym nowi uczniowie są najlepsi i jakie mają ukryte talenty. Młody narybek przy oklaskach i salwach śmiechu tańczył na gazecie, rozwiązywał kalambury filmowe, układał historię z ciekawym zakończeniem, wydmuchiwał monetę z mąki, konsumował jabłko zawieszone na nici, wyławiał piłeczki plastikowe z miski. Wszystkie zadania zostały wykonane wspaniale i z ogromnym zaangażowaniem pierwszaków. Po złożeniu „ślubowania kotów” nowi uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół, dlatego otrzymali w prezencie zeszyty do notatek i odblaski z logo szkoły.
Życzymy im sukcesów w nauce, gorliwości w przyswajaniu wiedzy, dobrych wrażeń i uśmiechu podczas uczęszczania do naszej szkoły.