Dzień Dziecka – wyjątkowy dzień

1 czerwca w naszej szkole był inny, niż zwykłe dni i zawierał słodkie akcenty. Każdy uczeń i nauczyciel wchodząc na lekcję częstował się słodkościami przygotowanymi przez Panią Dyrektor. Aby podkreślić charakter święta liczba lekcji została ograniczona do czterech pierwszych, a po długiej przerwie na uczniów czekały liczne niespodzianki.
Rozgrywki sportowe z okazji Dnia Dziecka rozpoczęliśmy meczem piłki siatkowej. Wszyscy uczniowie grali z dużym zaangażowaniem, a zwycięzcą została drużyna klasy pierwszej. Szczególne gratulacje należą się dziewczętom, ponieważ to one stanowiły większość w drużynie.
Liczba innych przygotowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół atrakcji była imponująca. Już drugi raz zorganizowano w naszej szkole rozgrywki w niezwykle popularną planszową grę fantasy Magiczny Miecz. Jest to pochodzący z połowy lat 90-tych polski odpowiednik angielskiej gry Magia i Miecz. Niezwykle klimatyczna atmosfera gry oraz ciekawa mechanika, zasady i budowa świata przyciągnęły sporą liczbę zainteresowanych.
Osoby o skłonnościach bliższych elektronicznej rozrywce mogły się sprawdzić w niezwykle widowiskowej bijatyce – Soul Calibur V. Nie zabrakło również propozycji skierowanych do fanów piłki nożnej. Uczniom zainteresowanym FIFA udostępniono salę, w której rozgrywano mecze na platformie XBOX 360, podczas gdy zwolennicy PES-a rywalizowali w pracowni komputerowej na PS3.
Wszyscy uczniowie stwierdzili na koniec, że warto raz w roku być dzieckiem, nawet jak się ma skończone 18 lat.