Muzyczne zakończenie I semestru

Pierwszy semestr nauki w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej zakończyliśmy na wesoło i sportowo, ale również muzycznie, w rytm znanych utworów w wykonaniu kwartetu. Gościliśmy artystów w ramach kolejnego koncertu muzycznego, którzy przy akompaniamencie fletu, oboju, klarnetu i fagota przedstawili nam znane utwory filmowe, przeboje muzyki pop, jak również klasyczne kompozycje Mozarta, Czajkowskiego, Straussa. Uczniowie w trakcie koncertu poznali specyfikę instrumentów dętych drewnianych, sposoby wydobywania dźwięków i style grania. Wśród publiczności byli również uczniowie i nauczyciele klas ósmych SP Nr 2. Muzyczne spotkania integrują społeczność naszej szkoły z uczniami szkół podstawowych i przybliżają im nasze tradycje i różne działania edukacyjne. Po koncercie część uczniów z klas podstawowych wraz z naszymi uczniami bawiła się w konkurencjach sportowych i sprawnościowych, rywalizowała w układaniu puzzli i innych zabawach oraz turnieju tenisa stołowego. Nasi goście wzięli udział również w przygotowanej przez uczniów klasy IV w języku angielskim wariacji znanej gry Cards Against Humanity. Same zasady gry są proste. W każdej rundzie jeden z graczy zadaje pytanie z czarnej karty, a pozostali odpowiadają używając jednej z posiadanych kart białych, mając na celu jak najzabawniejszą odpowiedź. Popisywanie się czarnym humorem zawsze jest w cenie, szczególnie gdy odpowiedzi oceniane są przez pozostałych graczy. Dodatkową zaletą spotkania była nauka języka angielskiego podczas zabawy.
Nasi goście spędzili przyjemnie czas integrując się z naszymi uczniami i poznając szkołę. Drobne gadżety i upominki wręczone przez Dyrektora na koniec spotkania będą przypominać o wspólnej zabawie i będą zachętą do kolejnych odwiedzin.