Muzyczny październikowy akcent

„Ballady odeskiej ulicy” – to tytuł kolejnego koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Podlaskiej, którego wysłuchaliśmy 07.10.2016r. wraz z naszymi gośćmi – Panią Jolanta Den i Panią Marią Marciszewską ze Starostwa Powiatowego w Białymstoku. W koncercie wzięli też udział uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II ze swoimi opiekunami i młodzież naszej szkoły. Teksty utworów opowiadały o miłości, honorze, zdradzie i często były zaprawione poczuciem humoru. W muzyce prezentowanej przy pomocy klarnetu, skrzypiec, akordeonu i tuby pobrzmiewały dzięki żydowskie, rosyjskie, rumuńskie, przeplatane kozacką nostalgią. Muzycy przygotowali kilka pytań – niespodzianek dotyczących prezentowanych utworów, a odpowiadając na nie można było otrzymać piękny, kolorowy kalendarz na rok 2017, który wręczała Pani Jolanta Den.
„ Muzyka łagodzi obyczaje” – jak mówi polskie przysłowie. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy tego wydarzenia muzycznego bawili się dobrze i ciekawe wrażenia pozostaną na długo w pamięci.
Już dziś zapraszamy na kolejne koncerty.