Muzyka lat 80-tych – tylko w niej była wolność – wspólnie śpiewamy dla Niepodległej

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy w Zespole Szkół koncert rockowy przybliżający nam realia lat 80-tych. Tytuły utworów „Chcemy być sobą”, „Przeżyj to sam”, „Mniej niż zero” i in. świadczą o dążeniu ludzi tamtych lat do odzyskania wolności i poczucia własnej wartości. Uczestnicy koncertu – młodzież Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Zespołu Szkół wraz z nauczycielami żywiołowo i z zaangażowaniem wspierała muzyków zespołu „Kasa Chorych” podczas wykonywania ponadczasowych utworów, a gromkie brawa były wyrażeniem emocji towarzyszących koncertowi.
Koncert rockowy był kolejną okazją integrującą społeczności szkolne szkół Czarnej Białostockiej, a ciągle aktualne utwory i wspólne śpiewanie pozostają na długo w pamięci.