„Narodowe Czytanie 2019”

Uczniowie Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej w akcji „Narodowe Czytanie 2019”
Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły kontynuują udział w akcji „Narodowe czytanie”. Warto przypomnieć, że ta ogólnopolska akcja była zainicjowana w 2012r.. Pierwszą lekturą była epopeja „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy m.in. A. Fredry, A. Sienkiewicza, B. Prusa. Do tegorocznej edycji Para Prezydencka wybrała osiem nowel i opowiadań z XIX- XX w.. Na liście lektur znalazły się: „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynka” B. Prusa, „Orka” W. Reymonta i in. Już w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia akcji uczniowie Zespołu Szkół czytali przejmujące opowiadanie S. Żeromskiego „ Rozdziobią nas kruki, wrony …”. W cyklu kolejnych spotkań sięgniemy po kolejne utwory i zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę ogólnopolską akcję.