Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W Narodowym Dniu „Żołnierzy Wyklętych”, obchodzonym 1 marca, na Placu Konstytucji 3 Maja mieszkańcy naszej gminy, młodzież szkolna, przedstawiciele instytucji i organizacji gminnych uczcili pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. W uroczystościach udział wzięli m.in. Burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski, delegacje instytucji, szkół i stowarzyszeń działających na terenie miasta i gminy, m.in. członkowie Stowarzyszenia Historyczno – Poszukiwawczego „Podziemie”. Obchody rozpoczęły się od wprowadzenia sztandarów i zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrał Burmistrz Czarnej Białostockiej, przypominając historię żołnierzy niepodległościowego podziemia. Przedstawiciele instytucji złożyli kwiaty przy pomniku, oddając hołd bohaterom. Wszyscy zebrani pomodlili się wspólnie za dusze poległych.