Otwarta lekcja historii z Grupą Rekonstrukcji Historycznej

W dniu 8 grudnia uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii, prowadzonej przez miłośników historii polskiej wojskowości. Prowadzący zajęcia ubrani w mundury wojskowe z czasów przedwojennych i okresu II wojny światowej prezentowali uzbrojenie sił zbrojnych, oraz wydarzenia tamtych czasów.

Duże zainteresowanie wzbudzała broń z minionej epoki, broń biała i strzelecka. Doskonale prezentowali się też prowadzący w dobrze znanych mundurach, wzbudzających szacunek i ogromny pozytywny sentyment.

Świetnie zaprezentował się nasz uczeń Mateusz Piktel, który przedstawiał kolekcję modeli czołgów i ciekawie o nich opowiadał, odpowiadając na liczne pytania o ich możliwości i historię.

Na zakończenie wszyscy mogli dotknąć zgromadzonych eksponatów oraz indywidualnie porozmawiać z członkami grupy – niektórzy zgłaszali chęć dołączenia do jej prac. Bardzo dziękujemy organizatorom za niezwykle ciekawą i pouczającą lekcję ojczystej historii.