Poznajemy różne kultury Podlasia

Podczas ostatniego koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Podlaskiej mieliśmy możliwość zapoznania się z wielokulturowością naszego regionu w różnych aspektach. Podlasie słynie z tego, że tu gdzie stykają się różne religie i związane z nimi tradycje, ludzie potrafią żyć w zgodzie i wzajemnej tolerancji. Wspólnie z naszymi gośćmi – uczniami klas III i nauczycielami Gimnazjum im. Jana Pawła II uczestniczyliśmy w ciekawym wydarzeniu artystycznym przybliżającym spuściznę muzyczną Podlasia, charakterystyczną dla różnych narodowości i grup etnicznych zamieszkujących na naszych terenach. Artyści ubrani w stroje reprezentujące poszczególne kultury (romską, białoruską, litewską, ukraińską, podlaską, żydowską) wykonali przepiękne utwory, których wartość artystyczną podkreśliły brzmienia akordeonu, kontrabasu, klarnetu, instrumentów perkusyjnych i bębenków.
Miłą niespodzianką pod koniec koncertu była możliwość otrzymania przepięknych kalendarzy 2016 oraz innych gadżetów, za które serdecznie dziękujemy Pani Wicestaroście Jolancie Den.