Profilaktyka – złote zasady

Zespół Szkół we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym ONKOMA uczestniczy w programie profilaktyki onkologicznej. Uczniowie wzięli udział w ciekawych lekcjach opracowanych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, których celem było zwiększenie świadomości na temat czerniaka oraz czynników ryzyka i metod skutecznej profilaktyki. Młodzież poznała złote zasady profilaktyki, zdobyła umiejętności przeprowadzania samobadania na podstawie zasady ABCDE „czerniakowe abecadło”. Uczestnicy warsztatów klikając w ciekawe linki, mogli poczuć się, jak lekarz diagnostyk i określić przypadki występowania tej choroby na podstawie wirtualnych pacjentów i ich schorzeń.
Zachęcamy wszystkich do zadbania o swoją skórę i zdrowie oraz do profilaktyki, zanim będzie za późno.