Różowe lata 70-te

Kontynuując spotkania z wiosną w muzycznym nastroju zorganizowaliśmy w Zespole Szkół kolejny koncert z cyklu „Muzyczne dekady”, poświęcony artystom i muzyce lat 70-tych XX wieku. Była to niezaprzeczalnie era rytmów disco, odblaskowe i nietuzinkowe połączenia kolorów, buty na koturnach i muzyka równie barwna, jak jej wykonawcy i odbiorcy. Styl disco opanował niemal cały świat, a muzyka elektroniczna była ogromnie popularna. Pomimo upływu czasu nasi uczniowie i uczniowie klas gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 chętnie bawili się z wykonawcami w rytm utworów: ABBY, Bee Gess, The Rolling Stones, Pink Floyd, Perfectu i Bajmu.
Być może dzisiejsza zabawa i rytmy muzyczne będą tematem podróży w czasie naszych uczniów za 5, 10, 20 lat, bo chętnie wracamy pamięcią do tego, co było i nie wróci więcej …