Turniej sportowy szkół Powiatu Białostockiego

18 maja w Czarnej Białostockiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w piłce nożnej i w szachach. Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej. Gościliśmy uczniów z następujących szkół:

 • Liceum Ogólnokształcące w Łapach
 • Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach
 • Zespół Szkół w Michałowie
 • Liceum Plastyczne w Supraślu

W turnieju piłkarskim udział wzięły 4 drużyny. Mecze  rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Poniżej wyniki naszych piłkarzy:

ZSM Łapy – Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej: 2 – 2

LO Łapy – Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej: 1 – 4

Zespół Szkół w Michałowie – Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej: 0 – 9

dsc_0486

Uzyskane dwa zwycięstwa i jeden remis zapewniły nam pierwsze miejsce w turnieju piłkarskim. Drugie miejsce zajęli uczniowie ZSM w Łapach, trzecie – LO w Łapach, natomiast czwarte – Zespół Szkół w Michałowie.

W turnieju szachowym również odnieśliśmy zwycięstwo zarówno w kategorii chłopców jak i w klasyfikacji łączonej. Miejsce pierwsze wśród chłopców zdobył Piotr Grynkiewicz z Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej. Kolejność w tej kategorii była następująca:

 1. Piotr Gynkiewicz, Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej
 2. Piotr Matląg, Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej
 3. Wojciech Hołowienko, Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach
 4. Mateusz Roszkowski, Liceum Ogólnokształcące w Łapach
 5. Ignacy Kaczmarek, Zespół Szkół Michałowie

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Natalia Gryko z Zespołu Szkół w Michałowie. Kolejność wśród dziewcząt poniżej:

 1. Natalia Gryko, Zespół Szkół Michałowie
 2. Klaudia Bilińska, Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej
 3. Zuzanna Adamska, Liceum Plastyczne w Supraślu
 4. Edyta Wysocka, Liceum Plastyczne w Supraślu
 5. Martyna Mróz, Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej

Drużynowo pierwsze miejsce w kategorii łączonej dziewcząt i chłopców zdobył Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej.

dsc_0629

Piłka nożna to bardzo męski sport, za to wśród szachistów jest liczne grono urodziwych zawodniczek, które mogą dekoncentrować przeciwników swoją urodą. Sami zresztą oceńcie, przeglądając dołączone w galerii zdjęcia.

Zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy, gratulujemy wszystkim ambitnej postawy. Dziękujemy opiekunom uczniów za doskonałe przygotowanie zawodników. Dziękujemy za piękną sportową rywalizację, która była źródłem radości kibiców. Mamy nadzieję, że radość rywalizacji udzieliła się wszystkim uczestnikom rozgrywek, a miłe wspomnienia pozostaną długo w pamięci.