Uczeń Technikum w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej znowu w gronie najlepszych

14.12.2016r. Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku wyróżnił 121 uczniów z Podlasia, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w swoich szkołach oraz mogą poszczycić się szczególnymi sukcesami naukowymi, artystycznymi, sportowymi czy działalnością w wolontariacie. Podczas uroczystej gali w VIII LO w Białymstoku nasz uczeń Piotr Matląg otrzymał dyplom potwierdzający przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe i średnią ocen 5,91. Piotr Matląg był zwycięzcą w Wojewódzkim Konkursie „IT in ENGLISH” pod honorowym patronatem Prezydenta Białegostoku i Rektora Politechniki Białostockiej. Zdobył I miejsce i uzyskał tytuł Mistrza w kategorii „pakiet biurowy” w IX Podlaskich Potyczkach Informatycznych 2016. Ponadto jest laureatem Ogólnopolskiego Testu Informatyków Politechniki Białostockiej w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i posiadaczem nagrody głównej – indeksu na studia. Piotr jest lubiany w gronie nauczycieli i kolegów za odpowiedzialność, pomoc koleżeńską i wysoką kulturę osobistą. Gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów.
Wywiad z Piotrkiem możecie obejrzeć w relacji telewizyjnej TVP Białystok (Obiektyw z 14.12.2016r.).