Uczeń z Technikum w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej wygrał Test Informatyków Politechniki Białostockiej i indeks na studia informatyczne

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej był organizatorem IV edycji Białostockiego Testu Informatyków. Pytania BTI układali profesjonaliści i praktycy reprezentujący liderów rynku IT na Podlasiu. Była to niezwykła okazja, by zmierzyć się z własnymi umiejętnościami, słabościami i emocjami. Zapowiadała się pasjonująca rywalizacja, ponieważ do testu zaproszono pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych całej Polski i studentów informatyki. Podczas Testu odbyła się prezentacja wszystkich firm organizujących wydarzenie. W jednym miejscu i w jednym czasie swoje firmy zaprezentowali: BitCraft, CFT Polska, Computaris Polska, Grape Up, iAlbatros, Intive, QBurst Poland, SoftwareHut, OwnedOutcomes, Transition Technologies, X-Code, ZETO oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Było to niezwykle ciekawe spotkanie i bardzo emocjonująca konfrontacja.
Nasz uczeń – Piotr Matląg podjął trudne wyzwania, stanął w szeregi rywali o wysokich kompetencjach i okazało się, że jest najlepszy w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą za trudy i stres był indeks na studia informatyczne.
Gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów.

wyniki konkursu – bti.pb.edu.pl