Uczniowie ZS w Czarnej Białostockiej w firmie SaMASZ

Uczniowie Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych u pracodawcy, tym razem w firmie SaMASZ Sp z o.o. w Zabłudowie. Jest to wiodący europejski producent maszyn rolniczych i komunalnych. Uczniowie zapoznali się z ofertą produktów zakładu, aktualnym zapotrzebowaniem na pracowników, możliwością odbywania praktyk i staży. Młodzież obserwowała też procesy technologiczne, pracę projektantów i informatyków w dziale konstrukcyjnym, ponadto zaliczyła krótkie szkolenia na stanowiskach pracy.
Prezes firmy Antoni Stolarski pozytywnie podsumował efekty szkolenia, podkreślając wagę edukacji i zachęcając młodzież do zdobywania kolejnych kwalifikacji.
Uczniowie ZS w Czarnej Białostockiej serdecznie dziękują kierownictwu i pracownikom firmy SaMASZ za miłe przyjęcie, chęć dzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Praktyka 21.09.2021r. była zorganizowana w ramach projektu CK BOF, podnoszącego jakość kształcenia zawodowego.
Fot. Łukasz Prochor