W zdrowym ciele zdrowy duch

Przez kolejne dwa lata szkolne uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Głównym celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Projektowi patronuje Minister Edukacji Narodowej, Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, AWF w Warszawie, Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Podlaski Kurator Oświaty.
W ramach wielu działań związanych z realizacją projektu były organizowane zajęcia promujące zdrowe żywienie, motywujące uczniów do prozdrowotnych wyborów, edukacja rodziców z wykorzystaniem strony internetowej oraz innych fachowych form. Prowadzono również zajęcia z zakresu aktywności fizycznej ( imprezy sportowo – rekreacyjne ), motywujące ucznia do podejmowania samodzielnej aktywności ruchowej w czasie wolnym.
Każdy z nas decydując się na spożycie konkretnego produktu lub wybierając różne formy spędzania wolnego czasu podejmuje ważne decyzje, skutkujące prawidłowym funkcjonowaniem organizmu i dobrym samopoczuciem. Jeśli wybierzemy źle, a czas wolny zmarnujemy na szereg zbędnych czynności, na własnej skórze odczujemy skutki błędnych decyzji (brzydka sylwetka, problemy zdrowotne, zaniżenie poczucia własnej wartości itp.).
Warto już dziś zadbać o siebie i mieć świadomość życiowych wyborów.
Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej zrealizował szereg zadań w tym zakresie, opracowanych i zaproponowanych przez fachowców i specjalistów wielu dziedzin, za co otrzymał wyróżnienie w postaci certyfikatu.

Skan_1455