Wagary z wiosną i profilaktycznie

Pomimo tańczących płatków śniegu powitanie wiosny w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej przebiegało pod znakiem słoneczka i uśmiechu. Po czterech lekcjach spotkaliśmy się w udekorowanej z wiosennym akcentem świetlicy, aby uczestnicząc w różnorakich konkursach i rozgrywkach podkreślić nadejście nowej pory roku. Zmagania rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku i przedstawienia „repertuaru” konkurencji, gier, quizów, konkursów. Jednym z ważniejszych elementów konkursowych było przygotowanie najpiękniejszej „Marzanny” i atrakcyjne zaprezentowanie jej wiosennych walorów. W tej konkurencji trudno było wyłonić zwycięzcę, ponieważ pomimo różnych pomysłów i wykonania, każda z nich wyróżniała się oryginalną kreacją z mnóstwem kolorowych dodatków. Ponadto prezenterzy swoich dzieł użyli wiele osobistego uroku, aby ich „Marzanna” była tą najlepszą. W dalszej części spotkania wszyscy uczestniczyliśmy w odgadywaniu kalamburów, spośród których wiele okazało się trudnych do pokazania lub narysowania, jednak uczniowie wykazali się pomysłowością i ciekawą prezentacją zagadnień. Interesującymi elementami powitania wiosny były również inne atrakcje: układanie puzzli na czas, sportowe „kółko i krzyżyk”, konkurencja wytrzymałościowa w skokach na skakance. Można było sprawdzić swoją koncentrację i umiejętności trafiania do celu w rzutach piłeczką. Uczniowie z pasją pokazywali swoje umiejętności, rywalizując o zwycięstwo i przekonując się, że wiele niezapomnianych wrażeń można przeżyć również poza wirtualnym światem. Jednak na prośbę uczniów zorganizowaliśmy kolejną edycję turnieju szkolnego „TEKKEN 6”, który stał się tradycją i ma ogromną rzeszę swoich zwolenników.
Wachlarz pomysłów i zaangażowanie uczniów pokazały, że dzień