Wiemy, dlaczego warto być przedsiębiorczym

Uczniowie Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”.
Zespół Szkół w Czarnaj Białostockiej został zakwalifikowany do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Młodzi ludzie, w tym nasi uczniowie również, zastanawiają się jak otworzyć własną firmę i osiągnąć sukces. Bycie przedsiębiorczym to nie tylko wiedza, ale umiejętność pracy w zespole, analizowanie, podejmowanie decyzji i planowanie, a także autoprezentacja. Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości i języka angielskiego zawodowego przeprowadzili zajęcia edukacyjne, dzięki którym nasi uczniowie poszerzyli poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości z szerokim zastosowanie słownictwa w języku angielskim, dowiedzieli się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz dają możliwości młodemu człowiekowi. Te wyjątkowe zajęcia, podczas których uczniowie wcielili się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu urozmaiciły dodatkowo świetne materiały dydaktyczne – gry planszowe „Czas na Start-up!”. Każdy uczeń rozwijał swój własny start – up, aby stać się najlepszym na rynku. Zespoły tworzyły też uproszczony model biznesowy dla nowych pomysłów.
Mamy nadzieję, że udział w tych nowoczesnych zajęciach wzbudzi prawdziwego ducha przedsiębiorczości wśród uczniów, aby w przyszłości mogli oni odnosić swoje sukcesy na rynku pracy.