Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej

W piątek, 29 kwietnia, spotkaliśmy się na uroczystości zakończenia roku szkolnego klasy IV. Maturzyści obejrzeli wspominkowe filmy i prezentacje podsumowujące ich czteroletni pobyt w szkole, były też zabawne skecze i scenki przedstawiane przez uczniów klas młodszych. Salwy śmiechu i aplauz, który towarzyszył występom i prezentacjom mieszały się z chwilami zadumy i pewnej powagi, która zawsze towarzyszy momentom  pożegnania. Takie uczucia towarzyszyły szczególnie przemówieniom, które wygłosiła Pani Dyrektor Anna Matląg, Ksiądz Marcin Czapski oraz przedstawiciele klas,  równie wzruszające były momenty podziękowań i wręczania kwiatów.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego ma wymiar symboliczny, bo wszyscy wiemy, że maturzyści mają przed sobą jeszcze egzaminy maturalne i zawodowe, będziemy się więc jeszcze spotykać. Przy okazji tej pięknej uroczystości życzymy abiturientom sukcesów na egzaminach i dobrych, trafnych wyborów dotyczących przyszłej kariery zawodowej lub dalszej nauki.