Zakończenie roku szkolnego. Teraz wakacje!

Końcówka roku szkolnego to trudny okres dla młodzieży i nauczycieli. Zabieganie o dobre oceny, wyższą średnią, promocję do następnej klasy zajmuje w tym okresie wszystkich, jednak szczególnie dużo wysiłku wymagane jest od absolwentów – uczniów klas maturalnych. Absolwenci kończą rok szkolny wcześniej, bo pod koniec kwietnia, ale zaraz potem zaczynają się egzaminy maturalne, a w technikach dodatkowo egzaminy zawodowe. Tak też było w naszym technikum, którego absolwenci zdawali i egzaminy maturalne i egzamin zawodowy typowy dla technika informatyka. Nieco inne, ale również trudne egzaminy zawodowe składali uczniowie klas trzecich. Na szczęście wszystkie egzaminy już za nami. Pozostaje czekać na wyniki i cieszyć się urokiem wakacji. Wyniki egzaminów maturalnych będą w lipcu, a egzaminów zawodowych pod koniec sierpnia. Wszystkim, którzy zdali pomyślnie egzaminy serdecznie gratulujemy, a jeżeli zdarzy się jakieś potknięcie to wiadomo, zawsze można poprawić Mamy oczywiście nadzieję, że wszystko poszło dobrze i bardzo dobrze.
Tym razem koniec roku szkolnego zbiegł się z kolejną edycją zagranicznego stażu Erasmus+ i wielu uczniów i to tych z najlepszymi wynikami nie zdążyło na oficjalne rozdanie świadectw i laurów, ale odbiorą to wszystko później, po powrocie. Ten program jest właśnie jedną z nagród za wytężoną pracę w ciągu poprzedzającego roku szkolnego.
Wszystkim życzymy udanych wakacji, a powracającym z Grecji dodatkowo szczęśliwej drogi powrotnej.
Poniżej kilka zdjęć, również nie publikowanych wcześniej, z zakończenia nauki absolwentów szkoły.