Fotografia jako dobry sposób na życie

  • 121113
  • dsc05186
  • dsc05195
  • dsc05213
  • seminarium-o-fotografii_013
  • seminarium-o-fotografii_057

Uczniowie Zespołu Szkół w ramach rozwoju kariery zawodowej i poszerzania wiedzy z grafiki komputerowej uczestniczyli w kolejnych tele – wykładach i e – seminarium. Tym razem zajęcia prowadzili prof. dr hab. Marek Szyryk oraz mgr Tomasz Albin – pracownicy naukowi Katedry Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Część uczniów łączyła się przez platformę MS Teams z własnego mieszkania, a niektórzy uczniowie wykorzystali w tym celu komputery w pracowniach szkolnych.
Pierwsza część wykładu miała charakter teoretyczny, wprowadzała w tajniki z zakresu fotografii. Druga część o charakterze praktycznym przybliżała tajniki zawodu fotografa profesjonalisty, wskazywała konkretne zadania związane z tworzeniem fotografii reklamowych.
Uczniom najbardziej podobały się praktyczne wskazówki i doświadczenia związane nie tylko z wykonywaniem zawodu, ale też z rozwojem zainteresowań i twórczym spędzaniem czasu. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania m.in. o perspektywy rozwoju technik fotograficznych, o emocje związane z pozyskaniem i oglądaniem fotografii o różnym charakterze.
Spotkanie z pracownikami uczelni wyższych przybliżają uczniom różne kierunki studiów i możliwości rozwoju kariery zawodowej.