Telewizja pomaga uczniom w przygotowaniu do matury

Telewizja Metro (Grupa Discovery TVN) w najbliższych tygodniach wyemituje program „Korki.tv”, czyli cykl lekcji wspierających uczniów szkół średnich w przygotowaniach do matury. Współorganizatorem jest inicjatywa społeczna W.I.E.M. Pierwszy odcinek programu był w środę o godzinie 11.30.
Projekt „Korki.tv” wystartował 22 kwietnia. Od poniedziałku do piątku na antenie telewizji Metro będą emitowane ogólnodostępne dla uczniów szkół średnich lekcje. Wspólnie z programem maturzyści będą mogli przygotowywać się do egzaminu dojrzałości przez kolejne tygodnie. Lekcje będą realizowane przez nauczycieli w domowych warunkach. – W programie przewidujemy podstawowe przedmioty maturalne i nauczanie zgodne z podstawą programową MEN.
Zajęcia emitowane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00, żeby nie kolidować z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski.
Powtórka audycji będzie emitowana następnego dnia o godzinie 9:00.
Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie i profilach społecznościowych telewizji Metro. Wszystkie odcinki „Korki.tv” dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player.