Zdrowo, sportowo, wesoło i wiosennie …

W ramach wielu przedsięwzięć związanych z nastaniem wiosny zorganizowaliśmy w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej Mistrzostwa Powiatu w szachach, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz szkół ponadgimnazjalnych z Łap, Michałowa i Supraśla. Rywalizacja podczas rozgrywek przebiegała na bardzo wysokim poziomie, lecz najważniejsze wśród zwycięstw i porażek są postawy sportowców, poczucie jedności drużyny i zasady fair play. Zatem zdobycie I miejsca w rozgrywkach szachowych chłopców było zaszczytnym wyróżnieniem, ale również postawy naszych uczniów napawały nas dumą. Dziękujemy też naszym dziewczętom, które miały mniej szczęścia, jednak godnie reprezentowały szkołę.
Gra w szachy nie wymaga kondycji fizycznej, jednak ćwiczenie umysłu podczas rozgrywek poszerza możliwości intelektualne ucznia, które można wykorzystać z powodzeniem podczas lekcji dydaktycznych. Warto zatem zadbać i o kondycję fizyczną, i o rozwój naszych szarych komórek.
Dziękujemy Panu Grzegorzowi Wilczewskiemu z DK w Czarnej Białostockiej za osobiste zaangażowanie i wsparcie organizacji imprezy na terenie Zespołu Szkół.